Hooldus 2020-07-03T16:09:58+00:00

Hooldus ja kaitsmine

Õlitatud puitpõrandad vajavad puhastamist, kaitset ja hooldusõlitust.

Igapäevasel puhastusel kasuta tolmuimejat. Iganädalasel pesul kasuta puitpõrandatele mõeldud vahendeid. Põrandamopp peab olema niiske (mitte liiga märg), üleliigne pesuvedelik tuleb koheselt eemaldada. Parim on kasutada sama õlitootja hooldusvahendeid ja jälgida nende juhiseid.

Põrandaid kaitstakse päikese pleegitamise eest ruloode ja kardinatega. Mööblijalgade all kasuta kindlasti vildist patju. Väldi mööbli jm lohistamist. Kui kodus on koer, siis soovitame osta harjatud töötlusega põrandalauad või parkett. Vesi on puitpõranda vaenlane, samuti kontsakingad, kõvad autorattad, välisjalanõud. Välisukse juures kasuta kindlasti vaipa, samuti väga käidavates kohtades. Kui hoiad õhuniiskuse tubades 40-60%, ei teki põrandalaudede vahele pragusid,Teie tervis püsib korras ja uni on kvaliteetne. Vajadusel kasuta kvaliteetseid õhuniisuteid.

Hooldusõlituse sagedus sõltub põrandatele langevast koormusest ja kasutatud õli kvaliteedist. Lihtne reegel on, et hooldusõlitust tehaks vajaduse ilmnedes. Enne hooldusõlitust tehakse masinaga põranda süvapesu ja seejärel õlitus.

Lisainfot küsi meilt.